Lok Sabha Election Results 2019: Complete list of winners

The results of Lok Sabha Elections 2019 were released today and BJP retained its power at the centre with majority in over 300 seats at the start.  The fate of as many as 8,040 candidates will be decided today when the counting of votes polled for the 17th Lok Sabha elections is done. Around 90 crore voters were eligible to vote in this Lok Sabha polls which were held in seven phases from April 11 to May 19. As many as 13 crore of them were first-time voters.

Check this space for complete list of winners of Lok Sabha Elections 2019.

Andaman and Nicobar Islands

ConstituencyPartyWinner
Andaman and Nicobar IslandsINCKuldeep Rai Sharma

Andhra Pradesh

ConstituencyPartyWinner
AnantapurYSRCPTalari Rangaiah
AnakapalliYSRCPBV Satyavathi
AmalapuramYSRCPChinta Anuradha
Araku BapatlaYSRCPGoddeti Madhavi
ChittoorYSRCPN Reddeppa
SrikakulamTDPKR Mohan Naidu
VizianagaramYSRCPBellana Chandra Sekhar
VisakhapatnamYSRCPMVV Satyanarayana
KakinadaYSRCPV Geethavishwanath
RajahmundryYSRCPMargani Bharat
NarasapuramYSRCPKR Rama Krishna Raju
EluruYSRCPKotagiri Sridhar
MachilipatnamYSRCPB Vallabhaneni
VijayawadaTDPK Srinivasa
GunturTDPJ Galla
NarasaraopetYSRCPLS Krishna Devarayal
OngoleYSRCPMS Reddy
NandyalYSRCPPB Reddy
KurnoolYSRCPSanjeev Kumar
HindupurYSRCPKG Madhav
KadapaYSRCPY S Reddy
NelloreYSRCPAP Reddy
TirupathiYSRCPBD Prasad Rao
RajampetYSRCPPV Midhun Reddy

Arunachal Pradesh

ConstituencyPartyWinner
Arunachal EastBJPTapir Gao
Arunachal WestBJPKiren Rijiju

Assam

ConstituencyPartyWinner
KaliborCongressGaurav Gogoi
DibrugarhBJPRameswar Teli
LakhimpurBJPPradan Baruah
TezpurBJPPL Das
JorhatBJPTopon Kumar Gogoi
MangaldoiBJPDilip Saikia
KarimganjBJPK Mallah
SilcharBJPRajdeep Roy
NawgongINCP Bordoloi
Autonomous districtBJPH Sing Bey
BarpetaINCAbdul Khaleque
GauhatiBJPQueen Oja
DhubriAIUDFB Ajmal
KokrajharINDNK Sarania

Bihar

ConstituencyPartyWinner
NawadaLJPChandan Singh
AurangabadBJPSushil Kumar
GayaJDUVijay Kumar
JamuiLJPChirag Paswan
BankaJDUGiridhari Yadav
KishanganjINCMohd Jawed
KatiharJDUDulal Chandra Goswami
BhagalpurJDUAjay Kumar Mandal
PurniaJDUSantosh Kumar
ArariaBJPP K Singh
MadhepuraJDUD Chandra Yadav
KhagariaLJPChoudhary Mehboob
JhanjharpurJDURamprit Mandal
SupaulJDUDileshwar Kamiat
BegusaraiBJP
Giriraj Singh
Munger
DarbhangaBJPGopal Jee Thakur
UjiarpurBJPNityanand Rai
SamastipurLJPR Paswan
SaranBJPRajiv Pratap Rudy
HajipurLJPPPK Paras
SitamarhiJDUSunil Kumar Pintu
MadhubaniBJPAK Yadav
MuzaffarpurBJPAjay Nishad
VaishaliLJPVeena Devi
GopalganjJD(U)Alok Kumar Gandhi
Siwan
MaharajganjBJPJanardhan Sigriwal
Paschim ChamparanBJPSanjay Jaiswal
Purvi ChamparanBJPRadha Mohan Singh
SheoharBJPRama Devi
Valmiki NagarJDUBP Mahto
ArrahBJPRK Singh
SasaramBJPCheddi Paswan
KarakatJDUMahabali Singh
NalandaJDUK Kumar
Patna SahibBJPRavi Shankar Prasad
PataliputraBJPRK Yadav
BuxarBJPAshwini Kumar Choubey
JahanabadJDUC Prasad

Chandigarh

ConstituencyPartyWinner
ChandigarhBJPKirron Kher

Chhattisgarh

ConstituencyPartyWinner
BastarINCDeepak Baij
RajnandgaonBJPSantosh Pandey
MahasamundBJPChunni Lal Sahu
KankerBJPMohan Mandavi
BilaspurBJPArun Sao
DurgBJPVijay Baghel
SurgujaBJPRS Saruta
RaigarhBJPGomati Sai
Janjgir ChampaBJPGuharam Ajgalley
KorbaINCJ Charandas
RaipurBJPSK Soni

Dadar and Nagar Haveli

ConstituencyPartyWinner
Dadar and Nagar HaveliINDDK Sanjibhai

Daman and Diu

ConstituencyPartyWinner
Daman and DiuBJPL Babubhai

Delhi

ConstituencyPartyWinner
Chandni ChowkBJPHarsh Vardhan
East DelhiBJPGautam Gambhir
New DelhiBJPMeenakshi Lekhi
North East DelhiBJPManoj Tiwari
West DelhiBJPParvesh Sahib Singh
South DelhiBJPRamesh Bidhuri
North West DelhiBJPHans Raj Hans

Goa

ConstituencyPartyWinner
North GoaBJPSY Naik
South GoaINCCosme Francisco

Gujarat

ConstituencyPartyWinner
Ahmedabad EastBJPPatel Hasmukhbhai Somabhai
AmreliBJPKirit P
AnandBJPPatel Mithesh
BanaskanthaBJPPS Patel
BardoliBJPP Vasava
BharuchBJPM Vasava
BhavnagarBJPB Dhirubhai
Chhota UdaipurBJPR Gitaben
DahodBJPJ Bhabor
Gandhi nagarBJPAmit Shah
JamnagarBJPPoonamben Hemantbhai
JunagadhBJPC Rajeshbhai
KachchhBJPCV Lakhamshi
KhedaBJPC Devusinh
MahesanaBJPShardaben Patel
NavsariBJPCR Patil
PanchmahalBJPR Rathod
PatanBJPDB Shankarji
PorbandarBJPR Lavjibhai
RajkotBJPK Mohanbhai
SabarkanthaBJPR Dipsinh
SuratBJPDV Jardosh
Surendra NagarBJPM Mahendrabhai
VadodaraBJPR Bhatt
ValsadBJPKC Patel

Haryana

ConstituencyPartyWinner
AmbalaBJPRL Kataria
KurukshetraBJPNayab Singh
GurgaonBJPRoa Inderjit Singh
FaridabadBJPKrishan Pal
SirsaBJPSunita Duggal
HisarBJPBrijendra Singh
KarnalBJPSanjay Bhatia
SonipatBJPRC Kaushik
BhiwaniBJPD Singh
MahendragarhBJPD Singh
RohtakBJPAK Sharma

Himachal Pradesh

ConstituencyPartyWinner
ShimlaBJPSK Kashyap
KangraBJPKishan Kapoor
MandiBJPRS Sharma
HamirpurBJPAnurag Thakur

Jammu and Kashmir

ConstituencyPartyWinner
BaramullaJKNCMK Lone
JammuBJPJugal Kishore
SrinagarJKNCFarooq Abdullah
UdhampurBJPJitendra Singh
AnantnagJKNCHasnain Masoodi
LadakhBJPJT Namgyal

Jharkhand

ConstituencyPartyWinner
PalamuBJPVD Ram
ChatraBJPSK Singh
LohardagaBJPSudharshan Bhagat
HazaribaghBJPJayant Sinha
KodarmaBJPAnnpurna Devi
RanchiBJPSanjay Seth
KhuntiBJPArjun Munda
JamshedpurBJPBB Mahato
SinghbhumINCGita Kora
GiridihAJSUCP Chaudhary
DhanbadBJPPN Singh
DumkaBJPSunil Soren
GoddaBJPNishikant Dubey
RajmahalJMMVK Hansdak

Karnataka

ConstituencyPartyWinner
HassanJDSPravval Revanna
Dakshina KannadaBJPNK Kateel
Udupi ChikmagalurBJPS Karandlaje
ChitradurgaBJPA Narayanswamy
TumkurBJPGS Basavraj
MandyaINDSumalatha Ambareesh
Bangalore NorthBJPDV Sadanand Gowda
Bangalore CentralBJPPC Mohan
Bangalore SouthBJPTejasvi Surya
ChikkballapurBJPBN B Gowda
KolarBJPS Muniswamy
MysoreBJPPratap Simha
ChamarajanagarBJPV S Prasad
Bangalore RuralINCDK Suresh
BijapurBJPJ Chandappa
BidarBJPB Khuba
BellaryBJPY Devendrappa
BelgaumBJPAngadi Channabasappa
BagalkotBJPG Chandanagouda
GulbargaBJPUmesh Jadhav
RaichurBJPRA Naik
KoppalBJPKaradi Amarappa
HaveriBJPUdasi S C
DharwadBJPPralhad Joshi
Uttara KannadaBJPAnant Kumar Hegde
DavanagereBJPG M Siddeshwar
ShimogaBJPB Y Raghavendra
ChikkodiBJPAnnasaheb

Kerala

ConstituencyPartyWinner
AttingalINCAdoor Prakash
AlappuzhaCPI(M)AM Arif
AlathurINCRemya Haridas
KasaragodINCRajmohan Unnithan
KannurINCK Sudhakaran
VadakaraINCK Muraleedharan
WayanadINCRahul Gandhi
KozhikodeINCMK Raghavan
MalappuramIndian Union Muslim LeaguePK Kunhalikutty
PonnaniIndian Union Muslim LeagueET Mohammed Basheer
PalakkadINCVK Sreekandan
ThrissurINCTN Prathapa
ChalakudyINCBenny Behanan
ErnakulamINCHibi Eden
IdukkiINCDean Kuriakose
KottayamKerala Congress (M)Thomas Chazhikadan
MavelikkaraINCKodikunnil Suresh
PathanamthittaINCAnto Antony
KollamRevolutionary Socialist PartyNK Premachandran
ThiruvananthapuramINCShashi Tharoor

Lakshadweep

ConstituencyPartyWinner
LakshadweepINCHamdullah Sayeed

Madhya Pradesh

ConstituencyPartyWinner
BalaghatBJPDS Bisen
ChhindwaraINCNakul Nath
SidhiBJPRiti Pathak
ShahdolBJPHimadri Singh
JabalpurBJPRakesh Singh
MandlaBJPFS Kulasate
BetulBJPDD Uikey
KhajurahoBJPVD Sharma
SatnaBJPGanesh Singh
TikamgarhBJPVirendra Kumar
DamohBJPPS Patel
RewaBJPJanardhan Misra
HoshangabadBJPUP Singh
BhopalBJPPragya Singh Thakur
BhindBJPSandhya Ray
MorenaBJPNS Tomar
GwaliorBJPVN Shejwalker
VidishaBJPR Bhargava
RajgarhBJPRodmal Nagar
GunaBJPKP Yadav
SagarBJPR Singh
KhargoneBJPG Umrao
KhandwaBJPN Singh
MandsourBJPSudheer Gupta
RatlamINCK Bhuria
DewasBJPMS Solanky
UjjainBJPAnil Firojiya
DharBJPC Darbar
IndoreBJPShankar Lalwani

Maharashtra

ConstituencyPartyWinner
Bhandara-GondiyaBJPSunil Baburao Mendhe
Gadchiroli-ChimurBJPAshok Mahadevrao Nete
ChandrapurINCBalubhau
WardhaBJPRC Tadas
RamtekSSKrupal Balaji Tumane
NagpurBJPNitin Gadkari
Yavatmal-WashimSSBhavana Gawali
Akola
AmravatiIND-CongNavnit Ravi Rana
NandedBJPPrataprao Patil Chikhlikar
ParbhaniSSJadhav Haribhau
BeedBJPPritam Gopinathrao Munde
BuldhanaSSJadhav Ganpatrao
HingoliSSHemant Patil
OsmanabadSSOmprakash Bhupalsinh
LaturBJPST Shrangare
SolapurBJPJS Shivacharya
AurangabadAIMIMImtiaz Jaleel Syed
RaigadNCPTatkare Sunil Dattatray
PuneBJPGirish Bhalchandra Bapat
JalgaonBJPUnmesh Patil
RaverBJPKhadse Nikhil
MadhaBJPRanjeetsinha Hindurao
SangliBJPSanjaykaka Patil
JalnaBJPDanve Dadarao
BaramatiNCPSupriya Sule
AhmednagarBJPSujay Radhakrishna
SataraNCPSCP Bhonsle
RatnagiriSSVinayak Raut
SindhudurgSSVinayak Raut
HatkanangleSSDhairyasheel Mane
KolhapurSSSanjay Sadashivrao Mandlik
BhiwandiBJPKapil Moreshwar Patil
KalyanSSShrikant Eknath Shinde
ThaneSSRajan Baburao Vichare
Mumbai NorthBJPGopal Shetty
NandurbarBJPHeena Vijaykumar
DhuleBJPBhamre Subhash Ramrao
DindoriBJPBharati Pravin Pawar
Mumbai North CentralBJPPoonam Mahajan
Mumbai South CentralSSRahul Ramesh Shewale
Mumbai North WestSSGajanan Kirtikar
Mumbai North EastBJPManoj Kotak
NashikSSGodse Tukaram
PalgharSSRajendra Dhedya Gavit

Manipur

ConstituencyPartyWinner
Outer ManipurNPFLS P Foze
Inner ManipurBJPRR Singh

Meghalaya

ConstituencyPartyWinner
ShillongINCV H Pala
TuraNPPAgatha K Sangma

Mizoram

ConstituencyPartyWinner
MizoramMNFC Lalrosanga

Nagaland

ConstituencyPartyWinner
NagalandNDPPT Yepthomi

Odisha

ConstituencyPartyWinner
KoraputINCSaptagiri Ulaka
NabarangpurBJDRamesh Chandra Majhi
KalahandiBJPBasanta Panda
BerhampurBJDChandra Sekhar Sahu
AskaBJDPramila Bisoyi
BargarhBJPSuresh Pujari
BolangirBJPSangeeta Kumari
SundargarhBJPJual Oram
KandhamalBJDAchyutananda Samanta
BhubaneswarBJPAparajita Sarangi
CuttackBJDBhartruhari Mahtab
DhenkanalBJDMahesh Sahoo
SambalpurBJPNitesh Ganga Deb
KeonjharBJDChandrani Murmu
PuriBJDPinaki Mishra
BalasoreBJPPratap Chandra Sarangi
BhadrakBJDManjulata Mandal
MayurbhanjBJPBishweswar Tudu
JajpurBJDSarmistha Sethi
KendraparaBJDAnubhav Mohanty
JagatsinghpurBJDRajashree Mallick

Puducherry

ConstituencyPartyWinner
PuducherryINCV Vaithilingam

Punjab

ConstituencyPartyWinner
Anandpur SahibINCManish Tewari
AmritsarINCGurjeet Singh Aujla
BathindaAkaliHarsimrat Kaur Badal
GurdaspurBJPSunny Deol
Fatehgarh SahibINCAmar Singh
Khadoor SahibINCJasbir Singh
JalandharINCSantokh Singh Chaudhary
HoshiarpurBJPSom Parkash
LudhianaINCRavneet Singh Bittu
Fatehgarh SahibINCAmar Singh
FaridkotINCMohd Sadique
FirozpurAkaliSukhbir Singh Badal
SangrurAAPBhagwant Mann
PatialaINCPreneet Kaur

Rajashthan

ConstituencyPartyWinner
AjmerBJPBhagirath Chaudhary
BanswaraBJPKanakmal Katara
ChittorgarhBJPChandra Prakash Joshi
Tonk-Sawai MadhopurBJPSukhbir Singh Jaunapuria
PaliBJPPP Chaudhary
JodhpurBJPGajendra Shekhawat
BarmerBJPKailash Choudhary
JaloreBJPDevaji Patel
UdaipurBJPArjunlal Meena
RajsamandBJPDiya Kumari
BhilwaraBJPSubhash Baheria
KotaBJPOm Birla
Jhalawar-BaranBJPDushyant Singh
GanganagarBJPNihal Chand
BikanerBJPArjun Ram Meghwal
ChuruBJPRahul Kaswan
JhunjhunuBJPNarendra Kumar
SikarBJPSumedhanand Saraswati
Jaipur RuralBJPRajyavardhan Singh
JaipurBJPRam Charan Bohra
AlwarBJPBalak Nath
BharatpurBJPRanjeeta Koli
Karauli-DholpurBJPManoj Rajoria
DausaBJPJaskaur Meena
NagaurBJPHanuman Beniwal

Sikkim

ConstituencyPartyWinner
SikkimSKMIH Subba

Tamil Nadu

ConstituencyPartyWinner
ArakkonamDMKJagathrakshakan S
AraniINCVishnu Prasad M K
Chennai CentralDMKDayanidhi Maran
Chennai NorthDMKK Veeraswamy
Chennai SouthDMKT Thangapandian
ChidambaramDMKThirumaavalavan Thol
CoimbatoreCPMNatarajan PR
CuddaloreDMKTRVS Ramesh
DharmapuriDMKSenthil Kumar S
DindigulDMKVelusamy P
ErodeDMKGaneshamurthi A
KallakurichiDMKGautham Sigamani Pon
KancheepuramDMKSelvam G
KanniyakumariDMKVasanthakumar H
KarurINCJothimani S
KrishnagiriINCA Chellakumar
MaduraiCPMVenkatesan S
MayiladuthuraiDMKRamalingam S
NagapattinamCPISelvaraj M
NamakkalDMKChinraj A K P
NilgirisDMKA Raja
PerambalurDMKPaarivendhar T R
PollachiDMKShanmuga Sundaram K
RamanathapuramIUMLK Navaskani
SalemDMKParthiban S R
SivagangaINCKarti Chidambaram
SriperumbudurDMKBaalu T R
TenkasiDMKDhanush M Kumar
ThanjavurDMKPalanimanickam S S
TheniADMKRaveendranath Kumar P
ThoothukkudiDMKKanimozhi Karunanidhi
TiruchirappalliINCThirunavukkarasar
TirunelveliDMKGnanathiraviam S
TiruppurCPISubbarayan K
TiruvannamalaiDMKAnnadurai C N
ViluppuramDMKRavikumar D
VirudhunagarINCManickam Tagore B
ThiruvallurINCK Jayakumar

Telangana

ConstituencyPartyWinner
MahabubnagarTRSManne Srinivas Reddy
NagarkurnoolTRSPothuganti Ramulu
AdilabadBJPSoyam Bapu Rao
NizamabadBJPArvind Dharmapuri
ZahirabadTRSB B Patil
MedakTRSKotha Prabhakar Reddy
HyderabadAIMIMAsaduddin Owaisi
ChelvellaTRSG Ranjith Reddy
NalgondaINCUttam Kumar
BhongirINCKomati Reddy
WarangalTRSDayakar Pasunoori
MahabubabadTRSKavitha Malothu
KhammamTRSNama Nageswr Rao
MalkajgiriINCAR Reddy
SecunderabadBJPKishan Reddy
PeddapalleTRSVN Borlakunta
KarimnagarBJPBandi Sanjay Kumar

Tripura

ConstituencyPartyWinner
Tripura EastBJPRebati Tripura
Tripura WestBJPP Bhoumik

Uttar Pradesh

ConstituencyPartyWinner
VaranasiBJPNarendra Modi
AmethiBJPSmriti Irani
MuzaffarnagarBJPSanjeev Kumar Balyan
MeerutBJPRajendra Agarwal
BaghpatBJPSatya Pal Singh
GhaziabadBJPV K Singh
Gautam Buddha NagarBJPMahesh Sharma
BijnorBSPMalook Nagar
SaharanpurBSPHaji Fazlur Rehman
KairanaBJPPradeep Kumar
BulandshahrBJPBhola Singh
AligarhBJPSatish Kumar Gautam
HathrasBJPRajvir Diler
Fatehpur SikriBJPRajkumar Chahar
NaginaBJPYashwant Singh
AmrohaBSPKunwar Danish Ali
MathuraBJPHema Malini
AgraBJPS P Singh Baghel
AonlaBJPDharmendra Kashyap
BareillyBJPSantosh Kumar Gangwar
BadaunBJPSanghmitra Maurya
EtahEtahRajveer Singh
MoradabadSPS T Hasan
RampurSPAzam Khan
SambhalSPShafiqur Rehman Barq
FirozabadBJPChandra Sen Jadon
MainpuriSPMulayam Singh Yadav
PilibhitBJPVarun Gandhi
HardoiBJPJai Prakash
MisrikhBJPAshok Kumar Rawat
KannaujBJPSubrat Pathak
KanpurBJPSatyadev Pachauri
AkbarpurBJPDevendra Singh
JalaunBJPBhanu Pratap Singh Verma
JhansiBJPAnurag Sharma
HamirpurBJPKunwar Pushpendra
ShahjahanpurBJPArun Kumar Sagar
KheriBJPAjay Kumar
FarrukhabadBJPMukesh Rajput
EtawahBJPRam Shankar
UnnaoBJPSakshi Maharaj
BandaBJPR K Singh Patel
FatehpurBJPNiranjan Jyoti
DhaurahraBJPRekha Verma
SitapurBJPRajesh Verma
RaebareliINCSonia Gandhi
KaushambiBJPVinod Kumar Sonkar
BarabankiBJPUpendra Singh Rawat
FaizabadBJPLallu Singh
BahraichBJPAkshaibar Lal
KaiserganjBJPBrijbhusan Sharan Singh
GondaBJPKirti Vardhan Singh
MohanlalganjBJPKaushal Kishore
LucknowBJPRajnath Singh
AzamgarhSPAkhilesh Yadav
AllahabadBJPRita Bahuguna Joshi
Ambedkar NagarBSPRitesh Pandey
BastiBJPHarish Chandra
BhadohiBJPRamesh Chand
PhulpurBJPKeshari Devi Patel
ShrawastiBSPRam Shiromani
DomariyaganjBJPJagdambika Pal
Sant Kabir NagarBJPPraveen Kumar Nishad
LalganjBSPSangeeta Azad
JaunpurBSPShyam Singh Yadav
MachhlishahrBSPTribhuvan Ram
SultanpurBJPManeka Gandhi
PratapgarhBJPSangam Lal Gupta
BalliaBJPVirendra Singh
BansgaonBJPKamlesh Paswan
MaharajganjBJPPankaj Choudhary
GorakhpurBJPRavi Kishan
Kushi NagarBJPVijay Kumar Dubey
DeoriaBJPRamapati Ram Tripathi
GhosiBSPAtul Kumar Singh
ChandauliBJPMahendra Nath
MirzapurADAnupriya Patel
RobertsganjADPakauri Lal Kol
SalempurBJPRavinder
GhazipurBSPAfzal Ansari

Uttarakhand

ConstituencyPartyWinner
AlmoraBJPAjay Tamta
Nainital-Udhamsingh NagarBJPAjay Bhatt
HardwarBJPRamesh Pokhriyal Nishank
Tehri GarhwalBJPMala Rajya
GarhwalBJPTirath Singh Rawat

West Bengal

ConstituencyPartyWinner
CoochbeharBJPNisith Pramanik
AlipurduarsBJPJohn Barla
JalpaiguriBJPJayanta Kumar
DarjeelingBJPRaju Bista
RaiganjBJPDebasree Chaudhuri
BalurghatBJPSukanta Majumdar
Maldaha UttarBJPKhagen Murmu
Maldaha DakshinINCAbu Hasem
JangipurTMCKhalilur Rahaman
MurshidabadTMCAbu Taher Khan
Bardhaman-DurgapurTMCSunil Kumar Mondal
AsansolBJPBabul Supriyo
BaharampurINCAdhir Chowdhury
KrishnanagarTMCMahua Moitra
RanaghatBJPJagannath Sarkar
Bardhaman PurbaTMCSunil Kumar Mondal
BolpurTMCAsit Kumar Mal
BirbhumTMCSatabdi Roy
ArambaghTMCAparupa Poddar
BangaonBJPShantanu Thakur
BarrackporeBJPArjun Singh
HowrahTMCPrasun Banerjee
UluberiaTMCSajda Ahmed
TamlukTMCAdhikari Dibyendu
KanthiTMCAdhikari Sisir
GhatalTMCAdhikari Deepak
JhargramBJPKunar Hembram
MedinipurBJPDilip Ghosh
PuruliaBJPJyotirmay Singh Mahato
SreerampurTMCKalyan Banerjee
HooghlyBJPLocket Chatterjee
BankuraBJPSubhas Sarkar
BishnupurBJPSaumitra Khan

(For all the latest News, Mumbai, Entertainment, Cricket, Business and Featured News updates, visit Free Press Journal. Also, follow us on Twitter and Instagram and do like our Facebook page for continuous updates on the go)

Free Press Journal

www.freepressjournal.in